Mida teeme joogatrennis?

Jooga on iidne teadus, mis arendab tugevust, teadlikkust ja vastupidavust. Lastejoogat tehakse mänguliselt. See on lõbus ning kaasahaarav.

Kuna tänapäeva elutempo on kiire ning stressirohke, siis lastejoogas õpitakse kõige sellega toime tulema.Oluline on ka see, et lastejoogas ei võistelda,kuulatakse oma keha ja tehakse vastavalt sellele harjutusi. Lisaks joogaharjutustele on tunni osadeks erinevad mängud, laulud, muusika, ka lugude kuulamine ja jutustamine.

Kõik ikka selleks, lapsed saaksid ja oskaksid säilitada hea kontakti iseenda ja oma füüsilise kehaga, oleksid paindlikud ja tasakaalukad, tuleksid toime oma tunnetega ning suhtuksid sõbralikult kaaslastesse.
Lisaks füüsilisele ning vaimsele tegevusele õpitakse lastejoogas austust ja lugupidamist nii iseenda, kaaslaste kui ka keskkonna vastu.

Tundi alustame häälestamisega, et tuua oma tähelepanu iseendale, hetkel siin ja praegu. Järgneb vestlusring, kus iga laps saab soovi korral rääkida. Joogaharjutusi õpime läbi lugude jutustamise ja erinevate mängude. Füüsiliselt intensiivne osa lõpeb juhendatud lõdvestusega. Tunni võtame kokku lõpulauluga, millega soovime head endale ja teistele, et rõõmsa ja rahulikumana minna tagasi oma igapäevaste tegevuste juurde. Kuigi tunnil on üldjoontes kindel struktuur, siis iga tund saab oma näo, arvestades just sel päeval kokku tulnud laste emotsioone, võimeid ja vajadusi.

Joogatundi tule mugavates riietes,mis lubavad liigutada.Jalas võivad olla sokid, mis saab vajadusel ära võtta ning haara kaasa veepudel.Tund sobib kõigile nii põhitrenniks kui teiste trennide vahepalaks.

Lastejooga tunnid on avatud ning uued joogasõbrad vanuses 3-10 aastat on tundidesse igal ajal oodatud. Lisainfo tunniplaanis.

Tunnis näeme !


Categories: Yoga world

Tags:, ,

Post Your Thoughts